Çalışma Saatleri Pt - Ct 09:00 - 19:00


Kemoterapi’de MEDFOLIN®

MEDFOLIN® Saç Sistemi Nedir? Nasıl Uygulanır?


MEDFOLIN® sistemi, kemoterapi tedavisi gören kişiler için yurtdışında üretilen medikal bir saç sistemidir.

Uzmanlar tarafından kişinin ölcüleri alınarak istenilen uzunlıuk ve renkte uygulanabilir bir sistemdir

MEDFOLIN® ile kişi kendi saçı gibi günlük yaşamına devam edebilir. Örneğin kuaföre gidebilir, saçının rengini değiştirebilir, yüzebilir, spora gidebilir, yıkayabilir v.b.

MEDFOLIN® %100 doğal saçtan yapılmış olmasından dolayı etrafındaki kişiler tarafından fark edilmesi mümkün değildir. MEDFOLIN® altyapısının çok ince ve gözenekli olması kişinin kafa derisinin nefes almasını ve sağlıklı, doğal görünümlü olmasını sağlar.


MEDFOLIN® üniteleri ameliyatsız uygulanır.

Ameliyat olmak istemeyenler ve çok seyrek bölge olduğundan dolayı ameliyat olamayanlar MEDFOLIN® saç sistemimizi tercih edebilir.

MEDFOLIN® uygulamasına başlamadan önce, uygulamanın yapılacağı bölge incelenir, saçların dökülme riskinin devam ettiği yerler de gözden geçirilerek kişinin alın yapısı, yaşı göz önünde bulundurularak, dökülen ve dökülme riski olan bölgeler uzmanlarımızca ölçümlendirilir.

Mümkünse kişinin saçından örnekler alınır. Yoksa örnekler üzerinden saç kalitesinde ve dalgasında yoğunluğunda isteğine uygun şekilde sipariş verilir.

Bu talep formu ölçülerle beraber MEDFOLIN®‘nin yurtdışına hazırlanacağı merkeze gönderilir.

Burada suni, hava ve suyu geçiren, gözenekleri olan ikinci bir deri hazırlanır. Saç bankalarından temin edilen saçlar, hazırlanan bu altyapıya tek tek düğüm sistemiyle eklenir.

Üretim süresi 6 ile 8 haftadır.MEDFOLIN® Saç Sisteminin Artıları Nelerdir?
  • Yan etkisi yoktur.
  • Kişiyi 5-10 yaş genç gösterir.
  • Kişinin kendi saçından daha gür ve dolgun görünür.
  • Yazın güneşten korur.
  • Kışın soğuktan korur.
  • Saçsız bir insan ancak bu kadar çabuk ağrısız ve acısız saçlara kavuşabilir.
  • İstendiğinde çıkartılabilir ve/veya değiştirilebilir.
  • Var olan saçlara zarar vermez
  • Öz güven eksikliğini ortadan kaldırır.


MEDFOLIN® Sisteminde Kullanılan Saçın Cinsi Nedir?

%100 insan saçı kullanılmaktadır. MEDFOLIN® saçları doğal saçlardan ayırt etmek mümkün değildir.Kemoterapi’de Neden Saçlar Dökülür?

Kemoterapi, kanser hücrelerini yok etmek için kullanan ilaçlar (Sitostatik = Hücreleri durduran) uygulanan tedavi yöntemidir.

Bu ilaçlar özellikle hızlı büyüyen ve çoğalan hücrelere saldırarak büyümelerine ve çoğalmalarına engel olmak suretiyle etkilerini gösterir. Bunlar kanser hücrelerinin baş özellikleridir. Ancak ne yazık ki kıl kökleri gibi aynı zamanda bedendeki bu özellikleri olan hücreleri de etkileyebilir. Bu da saç dökülmesine neden olabilir. Kanser hücrelerinden farklı olarak normal hücreler kendilerini çabuk yeniler. Dolayısıyla kemoterapi sonucunda saçlar döküldüğünde tedavinin bitiminde yeniden uzarlar. Bu kirpik ve kaşlar içinde geçerlidir.

Saç köklerinin %85 devamlı olarak hücre bölünmesi fazındadır. Saçlar her gün ortalama 0,3mm uzarlar.MEDFOLIN Saç Uygulamaları

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

Saçların Dökülmesinin Bu Tedavi Sırasında Psikolojik Etkisi Nasıl Olur?

Kadın olsun erkek olsun birçok kişi için saçları görünüşlerinin önemli bir parçasıdır. Bazıları için saçlarının dökülmesi öfke, kızgınlık, utanç gibi duygulara neden olabilir. Tedavi süresince hastalar birçok değişiklikle baş etmek durumunda kalır, bunların üzerine birde saçların dökülmesi son damla gibi gelir.

Bunun yanı sıra saçların kaybı kişiye “kanser” olduğunu sürekli olarak hatırlatarak kendini zayıf, çaresiz ve “damgalanmış” gibi hissettirebilir. Eğer kaş ve kirpikler de döküldüyse bu daha da rahatsızlık verebilir.

Gösterilen tepkiler tamamen normaldir ve saçların dökülmesini kabullenmek zaman alacaktır. Saçların dökülmesi bazı kişiler için “şok” edici olarak bazı kişileri içinse “beklediğim kadar kötü değil” şeklinde ifade edilebilir. Saçların dökülmesine diğer kişilerin verdiği tepkiler de bununla baş etmeyi zorlaştırabilir. Saç Dökülmesi tedavi gören kişilerin çekinerek geri çekilebildikleri için sosyal hayatlarını kısıtlayabilir. Aynı zamanda moralin bağışıklık sistemine etkisi büyüktür. Böylece hastanın psikolojik durumu tedaviyi, yaşam kalitesini ve sosyal hayatını etkileyen önemli bir güçtür.