Çalışma Saatleri Pt - Ct 09:00 - 19:00


AWT Akustik Dalga Terapisi

AWT Çalışma Şekli


   

Uygulama Resimleri


HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi

HAIR INN

Saç ve Estetik Merkezi


Lazer Duşu (Lazer ile Saç Kökü Tedavisi)

Akustik Dalga Terapisi dokuları sıkılaştırmak için vücudun kendi doğal onarım mekanizmalarını kullanır.

Selülit ileri derecede patolojik evreye ulaştığında, lenfatik damar sistemi artık venöz (toplardamar) sisteme hücreler arası alandan yeteri kadar protein moleküllerini ve metabolizma artık ürünlerini geri döndüremez.

Hücreler arasındaki proteinin yüksek düzeyde olması fibrozise neden olur ve buda doku yapısında değişikliklere sebep olur. Bu durum akustik dalga etkilerinin gerçekleştiği yerlerde empedans atlamalarının artışına yol açar. Yani akustik dalgalar enerjilerini yoğunluk farkı olan dokuya mekanik olarak aktarırlar ve bu şekilde yağ dokuda böbrek taşı kırılmasına benzer şekilde etkiler ortaya çıkar.

Akustik dalga uygulaması hücre zarının geçirgenliğinin geçici olarak artışına neden olur. Hücreler arasındaki madde değişimi ve yağ hücrelerindeki immobil (depo) yağ hareketli hale geçerek hücreler arası mesafeye boşaltılır.Yüz bölgesinde de etkili

AWT sistemi tarafından üretilen akustik dalgaların, dokudaki mekanik uyarıları biyokimyasal aktiviteye dönüştürebildiği bilinmektedir. Mechanotransdution olarak adlandıran bu olgu “tam kat doku aktitasyonu”nun temelini oluşturur. Akustik dalga tedavisi vazodilatasyon (damarlarda genişleme) ve vaskülarizasyon (yeni damar oluşumu) yolu ile bağ doku da dahil olmak üzere bütün doku da dahil olmak üzere bütün doku tabaklarında kan akımında artışa (hiperemization) neden olan bazı biyoaktif maddeler salgılanmasını etkiler.Vücutta Tam Kat Doku Aktivasyonu;

Selülitli hastalar genellikle hipotonik postural kaslara sahiptirler. Yani kas kitlesi zayıf ve kaslar gevşektir. Bu durumlarda, akustik dalgalara ek olarak vibrasyon tedavisi de kas uyarımını sağlamak için kullanılmalıdır. AWT uygulaması ile vibrasyon tedavisi (V-ACTOR) birleştirilerek tedavinin etkinliği arttırılır. Böylece artmış kas kan dolaşımı aktif hücre metabolizması yol ile enerji zengini adenozin trifosfat (ATP) oluşumuna katkıda bulunur. Bu da yeni kas liflerinin oluşumunu ve kasların güçlenmesini sağlar.

Akustik Dalga Terapisi’nin temel amacı bağ dokusunun sıkılaştırılması ve neofformasyonu (yenilenmesini) sağlayarak tam kat doku aktivasyonu sağlamaktır. Bu olay gerçekleştiğinde selülit giderme ve zayıflama cihazı değildir. AWT’nin genel metabolizma üzerindeki ispatlanmış aktivasyon etkisi de bunun ispatıdır.AWT’nin selülit, yağ ve bağdoku üzerinde etkileri;

Selülit gelişim evresinde oldukça bağımsız olabilir ya da ciddi bir kozmetik ve psikolojik etkisi olabilir. Bu doku hastalığı olan bir çok kadın, bacaklarındaki çukurlu görünümden ve onunla birlikte gelen yaşam kalitesinin düşmesinden şikayetçidirler.

Selülitin bir başka nedeni de lenfatik damarların dolaşım kapasitesinin azalmasıdır. AWT, lenf akışını hızlandırır metabolik aktiviteyi artırır ve lipaz aktivasyonu ile yağ parçalanmasını uyarır.

Bu etkiler lenfatik akımı gösteren radyolojik yöntemlerle ve işlem öncesi – sonrasında bakılan kan değerlerinde yağların artışının biyokimyasal yöntemlerle ispatlanmıştır.AWT Öncesinde;
Genişleyen yağ hücreleri cilt yüzeyine doğru çıkıntılar yaratarak ciltte tipik portakal kabuğu görümünü oluşturur. Esnek olmayan, yaşlanmış kollagen içeren fibröz bantlar, çevresel yağ dokusu ile birlikte esneyemediği için istenmeyen çukurlaşmalara neden olur. Dokudaki bu baskı lokal kan akışını ve doku beslenmesini belirgin bir şekilde azaltır.

AWT Sırasında;

Yüksek amplitüdlü ve yüksek frekanslı akustik dalgalar dokuya verilir. Fibröz bantlar ayrışır ve yeni kollagen içeren esnek fibröz bantlar ile bağ doku rahatlar. Dokularda kan dolaşımı önemli ölçüde artmıştır. Dermis ve emidermisin güçlendirilmesini sağlayan yeni kollegen üretimi uyarılır.AWT Sonrasında;

Epidermiste yüksek elastin içeren yeni kollegen sentezi ile cilt esnekliği ve sıkılığı artar. AWT uygulanması sonucunda, sıkılığı artmış ve doğal elastikiyetini geri kazanmış cilt ve aktive olmuş bağ dokular inşa edilerek ciltten kasa kadar tüm dokuda görünür ve uzun süreli iyileşme sağlanır.Selülit ve zayıf bağ dokusu tedavisinde AWT Gelişmiş cilt yapısı ve yaşlanmış karşı etki;

Ultrason görüntülerinin analizi ve değerlendirilmesi
Her hastanın ultrason görüntüleri bağımsız bir grup tarafından aşağıdaki kriterlere göre değerlendirildi:
Skor 1 = zayıf yapı Skor 2 = orta sıkılıkta yapı Skor 3 = sıkı yapı
Ultrason görüntülerinin değerlendirilmesinde hücre yoğunluğunda belirgin bir artış gözlenmiştir. Aynı ultrason görüntüsünde görsel olarak gözlemlenen iyileşme cildin sıkılığında belirgin bir artış şeklinde kanıtlanmıştırSelülit ve zayıf bağ dokusu tedavisinde AWT Gelişmiş cilt esnekliği ve dermal canlandırma;

Tedavi sonunda ölçülen cilt elastikiyet değerlerinin %74 artığı görülmüştür. Hatta 3 aylık takip sırasında, cilt elastikiyetinin %105 artığı tespit edilmiştir. Buna karşılık, kimyasal cilt bakım ürünleri (kremler, losyonlar) ile elde edilen cilt özelliklerindeki olumlu gelişmenin, sadece %12 – %25 arasında, bazı bireysel durumlarda ise sadece %30 civarında bulunmuştur.

Münster/Almanya Dermatest GmbH direktörü dermatoloji uzmanı Dr. Voss’a göre kozmetik ürünler, kremler, losyonlar ve diğer benzer yöntemlerle %40’ın üzerindeki iyileşmeler istisnai sonuçlar olarak kabul edilmelidir.AWT ideal vücut şekillendirme tedavisi

Akustik dalgalar bir vücut şekillendirme seçeneği sağlar. Bu dalgalar hücreleri uyarmak için dokulara uygulanır. Böylece hücre zarının geçirgenliği artar ve hücrelerden serbest yağ asitleri ile gliserol salınır. Metabolik ürünler hücreler arası boşlukta birikir; lenfatik ve kan dolaşımı sistemleri ile ortamdan uzaklaştırılır.

Akustik dalgalar doku mekanizmasını arttırır ve enerji metabolizmasında kullanılmak üzere ortamdan uzaklaştırılan bu katabolik ürünlerin karaciğere transportunu sağlar.

Yağ hücresi aktivasyonu sonucunda vücutta üretilen metabolizma artıkları ek enerji kaynağı oluşturacak şekilde hafif bir diyet, fiziksel egzersiz ve bol sıvı tüketimi ile ortadan kaldırılır.Yapılan çalışmaların sonuçları vücut şekillendirme tedavisinin etkinliğini doğrulamaktadır.

Çevresel incelme: Vücut şekillendirme tedavisi alan deneklerin %72’sinde
kalçalarda etkisi; 2,5-7 cm çevresel incelme
daha sıkı bacaklar: tedavi gören deneklerin %84’ü
daha pürüzsüz cilt yüzeyi: tedavi gören deneklerin %95’iD-ACTOR 200/ Masterpuls 200 – radyal AWT sistemi

D-ACTOR 200 sistemi ile yapılan akustik dalga terapisi yüksek frekanslı titreşimler şeklinde vücuda tatbik edilen yüksek enerjili ses dalgalarını kullanır. AWT selülitin I-III aşamalarında etki olan ve uzun süreli ilk tedavi yöntemidir.Başlıca AWT Etkileri:
 • Selülit tedavisi (evre I-III)
 • Kas ve bağ dokusu sıkılaştırma
 • Lenfatik tıkanıklığın giderilmesi
 • Vücut şekillendirme
 • Kas tonusu düzenlenmesi
 • Yüz bölgesinde doku aktivasyonu
 • Tıbbi masaj


V – ACTOR – CELLACTOR SC1 VE D – ACTOR 200 ile birlikte Akustik Dalga Terapisi için ideal bir tamamlayıcı

V – ACTOR aplikatörü akustik dalga terapisi için ideal bir tamamlayıcıdır ve uzun süreli tedavi sonuçlarına katkıda bulunur.Vibrasyon tedavisi metabolizmayı uyarır ve matbolik atıkların ortadan kaldırılmasını hızlandırır. Pnömatik olarak oluşturulan yüzeysel atımlar lenfatik akış üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan cilt ve kas vibrasyonunu tetikler.Bu da doğal cilt sıkılaşması ve yumuşamasını sağlar.

Vibrasyon tedavisi sırasında,mekanik titreşimler kas liflerinin doğal kontrollü bir refleks ile kasılmalarına neden olur.Bu şekilde üretilen refleks uyarının sonucu olarak,sinyaller elektriksel olarak yönlendirilir,kaslarda kimyasal proseslerin uyarılmasına neden olur.Kas ve damar tonusundaki patalojik durumların iyileşmesi vibrasyon tedavisinin uyarıcı etkisi ile yavaş yavaş artar.bunun sonucu olarak,kas kondüsyonu normal haline geri döner.Vibrasyon masajı AWT tedavisini tamamlar ve dokularda biyomekanik uyarı sağlar.

Vibrasyon tedavisi
 • Metabolizmayı uyarır ve metabolik atıkların ortadan kaldırılmasını hızlandırır.
 • Kas uyarısı ile dokuları sıkılaştırır.
 • Doğal, genç görünümünü geri kazandırmak için cildin sıkılığını arttırır.
 • Dokularda biyomekanik uyarı sağlar


Uygulamalar
 • Vücut şekillendirme
 • Lenfatik drenaj masajı
 • Cilt sıkılaştırma
 • Kas ve bağ doku aktivasyonu